Prodejte půdu za nejlepší cenu na trhu

Výkup a prodej pozemku pro zemědělské účely má svá specifika. Nejvyšší cenu za váš pozemek nabídne ten, kdo ho umí náležitě ocenit. Přesvědčte se, nabízíme vám nezávazný odhad ceny vaší půdy. Cena pole vás možná mile překvapí. Výkup pozemku pak proběhne velice rychle a pro vás pohodlně.

Prodej půdy

Prodej pozemku pro zemědělské účely je specifický tím, že prodávající často nemívá povědomí o jeho skutečné kvalitě ani ostatních kritériích, která cenu půdy ovlivňují. Stanovit prodejní cenu vlastního pole zkrátka není tak jednoduché jako například u pozemku stavebního, kdy vám mohou napovědět ceny jiných pozemků inzerovaných v lokalitě.

pole

O prodeji pozemků jednejte jen s profesionály

Cena půdy stanovená odhadcem něco napoví, ale může být také zavádějící. Jako prodávajícího vás zajímá především cena tržní, a ta se může zásadně lišit. Přesnou představu o ceně své půdy získáte, pokud si necháte vypracovat nabídku od společnosti, která se výkupem půdy zabývá dlouhodobě. Zajímejte se také o reference klientů, kteří již prodej pozemků realizovali.

pole

Na co si dát pozor, když přijde nabídka na výkup pozemku

Spekulanti, kteří se na trhu s půdou pohybují, sledují jen vlastní krátkodobé cíle a cenu půdy často střílí od boku. Pokud na nabídku kývnete, je pravděpodobné, že na prodeji pozemku tratíte, protože prodáváte pod cenou. Často také prodej pozemku neprobíhá v souladu s právními předpisy a prodávající se pak zpětně stěží domůže vlastních práv. Oproti tomu některé seriózní společnosti vám nabídnou uhrazení kupní ceny za pozemek předem, takže nic neriskujete. Často na sebe při výkupu pozemku převezmou také úhradu poplatků.

Cena pozemku

Poctivá cena pozemku se stanovuje na základě řady faktorů. Ten, kdo vám nabídne férový výkup pozemku, se bude zajímat o řadu podrobností, než vysloví konkrétní částku. Kromě těchto faktorů může být vývoj cen pozemků ovlivněn také v čase měnící se poptávkou po nemovitostech, ekonomickou situací či demografickými změnami.

pole

Jaké parametry ovlivňují cenu pozemku

Mezi hlavní faktory ovlivňující cenu pole patří samozřejmě kvalita půdy, v jaké je kondici, případně jestli není poškozena erozí. Stejně jako u jiných nemovitostí, i cena pozemku pro zemědělské využití značně kolísá v závislosti na lokalitě. Prodej půdy uskutečníte za lepší cenu, pokud je pozemek blízko větších měst, je celistvý, dobře dostupný a má jediného majitele. Cena půdy naopak klesá, pokud například vlastníte jen podíl, pokud je pozemek například svažitý nebo v záplavové oblasti.

Získat nabídku

Prodej půdy krok za krokem

Prodej pozemku není úplně jednoduchý proces. Přesto z průběhu nemusíte mít zbytečné obavy, pokud se na něj připravíte a máte reálnou představu o ceně své půdy. Seriózní zájemce má ve svém týmu profesionály, kteří vás prodejem pozemku provedou. Profesionálové se vyznají v nákupu půdy, ale i v prodeji půdy.

pole

Prodej pozemku jen na základě srozumitelné smlouvy

Připravte si podklady, které dokládají váš vlastnický vztah k pozemku. Předloženou smlouvu o prodeji půdy si v klidu prostudujte a nechte si ji vysvětlit. Dohodnutá kupní cena pozemku musí být samozřejmě nedílnou součástí smlouvy. Profesionální partner při výkupu půdy za vás vyřeší i většinu formalit na katastru a zajistí i právní servis. Prodej pozemku se dá vyřešit i korespondenčně z domova.

pole

Nepřistupujte na prodej půdy pod nátlakem

Při prodeji pozemku nikdy nepodléhejte nátlaku, ať už od svého okolí nebo ze strany zájemce o výkup půdy. Prodej pole je důležité rozhodnutí a dohodnutá cena půdy musí být stanovena férovou dohodou obou stran.

Získat nabídku

Získejte nabídku za pozemek

Nezávazně a zadarmo.
Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu se Zásadami pro zpracování a ochranu osobních údajů, v nichž naleznete také potřebné podrobnosti o vašich právech souvisejících se zpracováním vašich osobních údajů.